90-i РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 рр. В УКРАЇНІ

ГОЛОДОМОР 1932-1933 рр. В УКРАЇНІ

 

У Хортицькій національній академії 22 листопада 2022 року в режимі он-лайн відбувся жалобний захід, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні. Модератором став кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін О. Волошко. 

У презентації викладач «оголив» важливі факти в українській історії, його виступ продовжили у своїх доповідях студентки Д. Журжа та К. Федан. Відзначалось, що ідеологом використання голодомору для досягнення політичної мети і першим організатором голодомору (1921-1923 рр.) в Україні був очільник компартії – В. Ленін. У той час, як в росії, за його ініціативи, навесні 1921 р. був запроваджений НЕП і скасована продрозкладка, в Україні, де відбувся величезний недорід зернових, вона була не тільки збережена, але й посилена, аби спричинити голодомор і за його допомогою задушити антикомуністичний повстанський рух українських селян.

У 1932-1933 рр. вірний і послідовний учень В. Леніна – Й. Сталін, разом зі своїми поплічниками В. Молотовим, Л. Кагановичем, С. Косіором, В. Постишевим, В. Чубарем та М. Хатаєвичем організували в Україні ще страшніший голодомор, аби зламати опір селян насильницькій колективізації. Померли мільйони українців, і серед них діти. Таким чином, компартії вдалося загнати решту селян у колгоспи.

Спікери зазначили, що 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», згідно з яким він був визнаний геноцидом українського народу; 16 країн, членів ООН, серед них США (4 жовтня 2018 р. Сенат США одностайним рішенням ухвалив відповідну двопартійну резолюцію), визнали Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом проти українського народу.

На закінчення, учасники заходу відзначили, що злочини комуністичного режиму проти українського народу не мають терміну давності, і вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні хвилиною мовчання.