
8 травня, у День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в Незламному хабі “Хортицький” відбулася знакова зустріч із Геннадієм Харченком — захисником Маріуполя, бійцем полку «Азов», учасником оборони «Азовсталі». Захід був організований Центром ветеранського розвитку Хортицької національної академії.
Геннадій Харченко — мешканець Запоріжжя, історик, перекладач і економіст за освітою. У 2014 році добровільно вступив до лав Збройних Сил України, служив командиром гармати у 55-й окремій артилерійській бригаді. З 2018 року — у складі полку «Азов». У 2022-му він обороняв Маріуполь та «Азовсталь», потрапив у російський полон, пережив етапування та теракт в Оленівці. Після тривалого ув’язнення повернувся додому в жовтні 2024 року.
Під час зустрічі Геннадій Харченко поділився особистими спогадами про війну, оборону міста, пережите у полоні та ціну свободи. Його історія стала потужним свідченням незламності українського духу, сили волі, прагнення до свободи та любові до Батьківщини. Впродовж розмови військовий провів історичні паралелі з боротьбою вільних козаків за незалежність та героїзмом українців під час Другої світової війни, підкресливши неперервність національного спротиву загарбникам. «Допоки Мордор не припинить свого існування, спокою не буде нікому»,- зазначив герой.
На заході були присутні голова Хортицької районної адміністрації Сергій Ільченко, представники Хортицької райадміністрації, студенти, викладачі та адміністрація Хортицької національної академії, ветерани та члени їхніх родин, правозахисники, учасники дитячого руху “Байда”. Це була не просто можливість почути правду з перших вуст. Це був живий діалог із героєм, який пройшов крізь жахіття війни і вистояв. Це – нагадування про ціну нашої свободи, важливість збереження історичної памʼяті та підтримки ветеранів!
Проректорка з освітнього процесу, інвестиційної діяльності та роботи з ветеранами Хортицької національної академії Елліна Позднякова-Кирбят’єва вручила Геннадію Харченку подяки, висловивши щиру вдячність за його відданість, героїзм і внесок у захист незалежності України. «Такі зустрічі є надзвичайно важливими для патріотичного виховання студентів і молоді, адже саме живе спілкування з тими, хто пройшов крізь жахи війни, формує в молодого покоління справжні цінності, почуття відповідальності за країну та усвідомлення ціни свободи», – наголосила проректорка.
Ініціатором зустрічі стала адміністраторка Центру ветеранського розвитку Хортицької національної академії Ольга Червінська, яка разом з Геннадієм навчалася в одному класі. Захід був дуже емоційним, щирим та зворушливим — спогади військового торкнулися серця кожного присутнього. Усього на зустрічі зібралося понад 120 слухачів, які прийшли вшанувати героя та почути його історію.
Хортицька національна академія висловлює щиру подяку Геннадію Харченку за мужність, силу духу, захист України та готовність ділитися своїм досвідом. Дякуємо всім, хто долучився до події та підтримав важливу місію — збереження історичної памʼяті, вшанування героїв сучасності та підтримки тих, хто продовжує боронити Україну.