ШЕВЧЕНКІАНА – 2025

Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти.

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

Микола Палієнко

 

У цей буремний час у нашому суспільстві, коли слово «Україна» ми несемо з гордістю, захищаючи рідну землю, разом із партнерами, Вищим навчальним приватним закладом «Дніпровський гуманітарний університет», згадуємо про славетного сина України – Тараса Григоровича Шевченка. 

Хто він? Що за людина? У чому полягала його загадка як особистості? Одне ми знаємо напевне – ця людина більшу частину свого життя намагалася донести до українців інформацію – хто такий «москаль» і яку небезпеку він має для українського суспільства. Його поезія – це уроки гідності, честі, любові до рідної землі та відповідальності перед майбутнім. Його слово – це не лише історія, а й сучасність, що надихає, пробуджує національну свідомість і закликає до дії. Шевченко вчить нас не миритися з несправедливістю: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!». Він також нагадує про силу освіти: «Учітеся, брати мої, думайте, читайте», бо тільки знання можуть зробити нас сильнішими. І ще багато чого.

Цьогоріч 11 і 12 березня було проведено низку спільних заходів, у яких брали активну участь науково-педагогічні працівники, а також представники  Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького, Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка, студенти. Прозвучали цікаві презентативні повідомлення на теми: «Шевченкіана професора Анатолія Фоменка», «Оказіонаізми з компонентом «Шевченко», «Батьківщина Тараса Шевченка – село Моринці на Черкащині», «Нащадки Великого Кобзаря», «Пам’ятники Тарасові Шевченку в Україні та в світі». 

Тож нехай Шевченкове слово, його життєвий приклад незламності стануть джерелом натхнення для всіх нас – у навчанні, у творчості, у відстоюванні правди та вірності своїм ідеалам.