
До третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну в Обласному центрі молоді відбулася унікальна подія — перформативне читання п’єси “Карамель”, організоване Центром ветеранського розвитку Хортицької національної академії.
Ця вистава стала важливим кроком у підтримці ветеранів та членів їхніх родини, адже всі актори — це не професіонали, а представники ветеранської спільноти: ветерани, дружини та доньки військових.
П’єса “Карамель”, написана драматургинею театру ім. Магара Наталією Ігнатьєвою, занурює глядачів у складний емоційний стан військового, який повернувся з фронту, але війна продовжує жити в його думках. Це не просто вигадана історія – учасники театру ділилися власним життєвим досвідом. У кожній сцені втілені справжні переживання, що зробило виставу надзвичайно щирою та глибокою.
Ветеранський театр є унікальним інструментом психологічної реабілітації, який допомагає ветеранам та членам їхніх родин долати наслідки травматичного досвіду, реадаптуватися до цивільного життя та знаходити нові сенси через мистецтво. Гра у ветеранському театрі має важливе значення не тільки для учасників, які в процесі підготовки обговорюють різні життєві ситуації, але й для глядачів. Подивитись виставу прийшли депутати Запорізької обласної ради, представники громад, державних органів, студенти, ветерани, військовослужбовці та члени їхніх родин. Кожен присутній відчув силу театру як засобу арттерапії, що відкриває шлях до емоційного відновлення та допомагає знайти внутрішню гармонію.
Перед початком заходу у фойє відбулася фотовиставка «Це мій дім» Катерини Клочко, присвячена російсько-українській війні в Запорізькій області, що додало ще більшої емоційності події.
Завдяки партнерству між Хортицькою національною академією та Запорізьким академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. В.Г. Магара була закладена основа для довгострокової співпрці у підтримці ветеранів війни та членів їхніх родин через культурні ініціативи.
Хортицька національна академія висловлює щиру подяку Обласному центру молоді та особисто директору Олексію Савицькому за підтримку, надання приміщень для репетицій, технічну організацію заходу та чудове дружнє відношення до ветеранського центру.
Запрошуємо всіх приєднатися до наших ініціатив, адже мистецтво має силу зцілювати душі та дарувати надію!