VI Міжнародна наукова студентська конференція «Молодь і науковий прогрес у соціально-економічному та освітньому просторі суспільства»

20–21 листопада 2024 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася VI Міжнародна наукова студентська конференція «Молодь і науковий прогрес у соціально-економічному та освітньому просторі суспільства», співорганізатором якої стала Хортицька національна академія. Захід об’єднав молодих науковців, викладачів і дослідників із різних країн, зокрема України, Італії, Польщі, Латвії, Німеччини та Туреччини.

Учасників форуму привітала проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Хортицької національної академії Наталія Миколаївна Гордієнко. У своєму вітальному слові Наталія Миколаївна наголосила на важливості таких заходів для розвитку наукового потенціалу молоді, обміну ідеями та досвідом у глобалізованому освітньому просторі. До роботи конференції також долучилися декан факультету мистецтва та дизайну Богдан Васильович Корнелюк та завідувач кафедри спеціальної освіти Маргарита Альфрітівна Дергач. До пленарної частини конференції долучилася магістрантка спеціальності 016 Спеціальна освіта студентка групи СОм(д)-1 Хортицької національної академії, директор Запорізької гімназії № 49 Запорізької міської ради Хміль Ганна Максимівна, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист. Вона представила доповідь на тему «Організація інклюзивного простору загальноосвітньої школи: виклики воєнного часу» (Науковий керівник – Дергач Маргарита Альфрітівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри спеціальної освіти Хортицької національної академії).

Тематика доповідей охоплювала широкий спектр актуальних питань: цифровізація освіти та соціальних процесів; інноваційні підходи до економіки та менеджменту; соціально-гуманітарні аспекти розвитку суспільства; молодіжні ініціативи у вирішенні глобальних викликів; роль міжнародного співробітництва у науковому прогресі.

Дякуємо організаторам конференції за високий рівень проведення заходу та можливість долучитися до наукового діалогу. Віримо, що така співпраця сприятиме зміцненню академічних зв’язків, розвитку молодіжної науки та впровадженню інновацій у соціально-економічний та освітній простір нашої країни.