Колектив Хортицької національної академії взяв участь у IV Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Софія Русова – предтеча Нової української школи», приуроченій до 165-річчя з дня народження видатного педагога

Міжнародна науково-практична конференція

25 лютого науково-педагогічні працівники Хортицької національної академії взяли участь у IV Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Софія Русова – предтеча Нової української школи». Організатори: Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, Ріпкинська гімназія імені Софії Русової та громадська організація «Асоціація освітян імені Софії Русової». Напрями роботи конференції репрезентують основні аспекти актуалізації і практичного використання педагогічної спадщини видатного педагога в сучасних умовах, зокрема: теоретико-методологічні засади нової національної школи України у творчій спадщині Софії Русової; розвиток її педагогічних ідей в умовах сучасного закладу дошкільної освіти; проблеми соціалізації в педагогічній спадщині Софії Русової і сучасній освіті; внесок видатного педагога у становлення теоретико-методичних основ громадсько-патріотичного виховання дітей та молоді тощо.

На пленарній частині онлайн-конференції виступили доктори педагогічних наук Зайченко І.В., Джус О.В., Сагач Г.М., Пономаревський С.Б., Аніщенко О.В. та інші учасники. Також була представлена доповідь ректора Хортицької національної академії, доктора педагогічних наук, професора Нечипоренко В.В., присвячена теоретико-методологічній рефлексії науково-педагогічної спадщини Софії Русової в контексті інноваційної практики розбудови Нової української школи. У роботі секційних засідань взяли участь проректор з наукової роботи, доктор соціологічних наук, доцент Гордієнко Н.М., співробітники науково-методичного відділу, кандидати наук Маврін В.В., Галієва О.М., Кудінова М.С. і Сташук О.О., доповіді яких ґрунтовно розкривають національно-патріотичний, соціокультурний, життєтворчий і дидактичний аспекти педагогічної спадщини Софії Русової.

Таким чином, участь у IV Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Софія Русова – предтеча Нової української школи» стала підсумковим етапом у змістовній двотижневій програмі вшанування пам’яті видатної українки, яка зробила вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, педагогічною громадськістю України та колективом Хортицької національної академії.