14 листопада 2024 року Хортицька національна академія взяла участь як співогранізатор у II Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні погляди на прикладну лінгвістику», натхненником якої був виш-партнер – Вищий навчальний приватний заклад «Дніпровський гуманітарний університет».
Захід спрямований на розвиток української мови як маркера національної ідентичності, нашого життєдайного середовища, її популяризацію серед студентської молоді. Про що свідчить тематика конференції, яка охоплює різноманітні аспекти теорії та практики прикладної лінгвістики, функціонування мов, культурології, філософії, соціології, формування соціокультурної та цифрової компетентностей здобувачів освіти.
Від керівництва академії з вітальним словом виступила доктор соціологічних наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності Н.М. Гордієнко, яка, звернувшись до освітян, студентів і гостей, наголосила, що сучасні соціальні та освітні реалії, зумовлені військовим станом у нашій країні, сприяють зростанню значення людинотворчої та інтегруючої сутності мовної культури та полікультурної комунікації. Також зазначила, що усвідомлення власної національної ідентичності є підґрунтям для діяльнісного вираження себе як унікальної особистості – Українця, а також як частини міжнародної спільноти із притаманною їй загальнолюдською спорідненістю та гуманістичними цінностями.
Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін та мовної підготовки стала активним учасником конференції, порушивши актуальні питання у доповідях і долучившись до наукових дискусій. Жваве обговорення викликали доповіді кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри Н.В. Руколянської та кандидата філософських наук Д.І. Леощенка.
Хортицька національна академія в особі ректора, доктора педагогічних наук, професора В.В. Нечипоренко висловлює подяку партнерам за можливість обмінюватись досвідом з академічними спільнотами зарубіжжя і України, порушені актуальні мовні, світоглядні, культурологічні та інші питання, які такі важливі для усвідомлення українцями багатьох освітніх і політичних процесів сьогодення; сподівається, що такі наукові заходи між вишами стануть платформою для подальшої продуктивної співпраці.