Публічна інформація        04 Грудня 2018        131         0

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який було започатковано з 1988 року після того, як прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

З нагоди цієї події 3.12.2018р. в Хортицькій національній академії проводився захід, запроваджений кафедрою фізичної реабілітації приурочений 30-річному ювілею під девізом: «Зупинимо СНІД – поки він не зупинив нас».
До форуму були залучені студенти 1, 2 і 3 курсів за спеціальностями ерготерапевти та 1 курс – соціальна освіта.
Було проведено:
– анкетування з метою виявлення рівня усвідомленністі молоді щодо питань шляхів ураження ВІЛом, покарання за навмисне ураження, засобів захисту від нього, можливостей обстеження та надання медичної допомоги в разі захворювання, поведінки з відомо ВІЛ-інфікованим то що;
– конкурс творів. Визначені переможці:
1курс ФТ – Зайберт Д.;
2курс ФТ – Чех С.;
3курс ФТ – Чаплинська Г.;
1 курс СО – Новік А.
– конкурсу агітплакатів. Перемогла Кривульська О.;
– конкурс ситуаційних задач запровадила завідувач кафедри Волкова С.С.
– доповідь про історію Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, його символіку; етіологію, патогенез захворювання; шляхи передачі; перелік установ ОЗ м.Запоріжжя та області, де можна пройти обстеження та епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції в Україні станом на 01.10.2018 зробив асистент викладача Кий О.Г.
На думку студентів проведений захід підтвердив і розширив їх знання по загальним розділах ВІЛ-інфекції і надав інформацію про можливість безкоштовного анонімного обстеження і, у разі потреби, контролю за лікуванням.