21 Квітня 2017        444         Коментарі Вимкнено до Редакційно-видавничий відділ

Редакційно-видавничий відділ

Хортицька національна академія має власне поліграфічне відділення. Тут здійснюється друкарський супровід експериментальної діяльності, професійних досліджень, творчих ідей та пропозицій, різноманітних заходів: конференцій, семінарів, творчих подій. Друкуються науково-методичні та практико орієнтовані посібники, матеріали науково-практичних конференцій, навчальні посібники, словники, журнали, щоденники для учнів, інформаційні буклети, брошури, афіші, колажі для стендів, які прикрашають центр та дають багато цінної і корисної інформації тощо. У поліграфії виготовляються як багатосторінкові книжкові видання, так і видання невеликого формату. Щомісяця друкується всеукраїнська газета «Майстер-клас». Дизайнери розробляють афіші, колажі, банери, логотипи, оголошення, здійснюється обробка фотоматеріалів, застосовується креативне художнє оформлення, а також набір і макетування текстів та іншої електронної інформації, підготовка наданих матеріалів до друку: коректура та редагування.

Поліграфічне відділення Хортицького нааціонального центру має достатню базу друкарської техніки для повноцінної роботи. На струменевих і лазерних принтерах «EPSON», «TOSHIBA» і «CANON» здійснюється повнокольоровий і монохромний друк різних видань, як на фотопапері, так і на звичайних аркушах. Формат друкованих видань на таких принтерах може варіюватися від найменших неформатних параметрів до листів формату А3. Друк великих розмірів відбувається на струменевому повнокольоровому широкоформатному принтері «HP designjet 500», на ньому друкуються матеріали на аркушах розміром А2, А1 і більше за рахунок використання рулонного друку. Робота на вищеперелічених принтерах можлива з папером різних типів і щільності.

Є також цифровий дублікатор «Gestetner 6123» формату А4 (різограф), завдяки якому копіюються бланки, журнали і видання книг тиражем понад 100 примірників. Використання даної техніки позитивно впливає на терміни виготовлення, значно зменшуючи кількість затраченого часу, знижуючи при цьому вартість наданих послуг.

Відділення поліграфії має свій офсетний цех. На офсетній машині «ADAST 315» проводиться друк щомісячної газети, а також різних видань тиражем 1000 примірників і більше. У цеху є клейова машина «Duplo DB-200» для склеювання книжкової продукції, різак «IDEAL 3905» формату А3 для обрізки готових видань, є також обладнання для ламінування друкованої продукції, листопідбірна машина «Duplo», різні степлери та інші пристрої.

Для яскравого та якісного оформлення продукції, яку замовляють у поліграфії, використовується високоякісне брошурування пружинами різного типу, конструкції і розміру. У наявності біндери для прошивки матеріалів різної товщини на пластикові та металеві пружини. Здійснюється якісна і швидка палітурка, а також широкий вибір бажаного оформлення завдяки наявності різних матеріалів для оформлення готової продукції.

Відділення поліграфії працює не тільки за замовленнями навчального закладу, а й надає широкий спектр послуг усім бажаючим. Робота здійснюється своєчасно, на достатньому професійному рівні. Прекрасне обслуговування, готовність і комфортна співпраця створюють сприятливі умови для роботи та реалізації поставлених завдань, а також здійснення усіляких творчих досягнень.

Козиряцька Світлана Василівна, керівник поліграфічного відділення.

Всеукраїнська газета для молоді «Майстер-клас»

Сьогодні Україна стоїть перед завданням розвитку інклюзії у сфері освіти і подальшої соціалізації молодих людей із інвалідністю у суспільство. На всеукраїнських та міжнародних заходах практики, науковці та інваліди зазначають, що існує необхідність широкого інформування суспільства в цих питаннях.

Хортицька національна академія є базовим закладом з поширення реабілітаційного простору в Запорізькій області. Кілька років тому керівництво національного центру започаткувало обласну газету з метою інформаційної підтримки в питаннях соціалізації молоді із вадами здоров’я в регіоні. Відповідно, цільовою аудиторією стали молодь із вадами здоров’я, їхні батьки, фахівці у сфері реабілітації і освіти. Оскільки обрана тематика актуальна для всієї України, то з 2009 року газета, завдяки рішенню керівництва закладу, набула статусу всеукраїнської, її можна передплатити по каталогу.

Назва видання відтворює його зміст, адже на сторінках газети розповідається про успішну реалізацію життєвого плану відомих і звичайних людей з інвалідіністю, їх соціалізацію і вагу в суспільстві, такий собі майстер-клас власних перемог, успіхів, поступу. Газета переконливо доводить, що люди з вадами здоров’я здатні не лише на влаштування власної долі, а й можуть стати культурними, духовними та політичними лідерами держави, рівноправними громадянами. У той же час здорова людина, прочитавши газету, ще раз переконається, коли так можуть жити і діяти люди, нерідко зі складними фізичними обмеженнями, то чому цього не можу зробити я?

У виданні публікуються позитивні матеріали, які розповідають про все, що може бути цікавим для молодих людей. Видання двомовне, статті друкуються мовою автора. Матеріали авторські, ексклюзивні. У рубриці «Теорія, практика, пошук» регулярно друкують свої статті спеціалісти центру. На шпальтах «Майстер-класу» також надається площа для вітчизняних та закордонних фахівців: педагогів, спеціалістів з інклюзивної освіти, психологів, медиків, фізичних реабілітологів, які діляться досвідом, окреслюють актуальні проблеми та шукають шляхи їх вирішення.

Рубрики: «Новини, події, факти», «Особистість», «Житейське море», Соціум», «Простір», «Рідна сторона», «Спорт», «Культура», «Краса, здоров’я, настрій», «Неформат», «Практична сторінка», «Літературна сторінка», «Фотооко», «Посміхнись» та ін.

Шеф-редактор – Валентина Нечипоренко. Видання створене та існує завдяки її розумінню важливої ролі засобів масової інформації у розвитку та становленні громадянського суспільства. Газета, яка видається у закладі, підвищує довіру до нього у батьків потенційних учнів, майбутніх студентів, фахівців та колег з усієї України і є додатковим засобом спілкування з громадою. Завдяки Валентині Василівні у цей скрутний час редакція у повному обсязі має усю необхідну техніку для роботи журналістів, можливість брати участь у всеукраїнських та міжнародних заходах, які стосуються життя людей з інвалідністю.

Газета була б неможливою без досвідченого верстальника Віталія Гусєва. «Майстер-клас» є певним комунікаційним магнітом, який притягує в Хортицький національний центр цікавих людей. Завдяки контактам, що з’являються у ході роботи, започаткована співпраця із режисером народного театру особливого актора «Паростки» Віталієм Люботою із Києва, який провів для спеціалістів центру кілька майстер-класів з арт-терапії, побували в центрі головний спеціаліст з фізичної реабілітації паралімпійського центру у Євпаторії Мар’яна Гординська, відомий в Україні фітотерапевт, дієтолог, пропагандист здорового способу життя та харчування Борис Скачко (Київ). співпрацює із закладом кандидат педнаук Вінницького державного університету Оксана Деркач із Вінниці. Налагоджена співпраця із представництвом Інваспорту в Запорізькій області, а також доктором педагогічних наук, професором Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, автором унікальних здоров’язберігаючих технологій Дубогай Олександрою Дмитрівною.

Завдяки публікації у газеті інтерв’ю з головою секції піскової психотерапії Асоціації психотерапевтів України паном Владиславом Газолишиним, у відділенні ранньої соціальної реабілітації закладу з’явилась нова методика – пісочна терапія. Газета сприяє створенню безбар’єрного доступу до закладу людей, які пересуваються на інвалідних візках та милицях. Завдяки тому, що директор закладу відрядила журналіста газети у Київ на прес-конференцію з питань реалізації положень Конвенції ООН про права інвалідів, яка проходила у Главреді за присутності кількох міністрів та депутата Верховної Ради Валерія Сушкевича і на якій було озвучене актуальне для центру питання відсутності ліфта, у закладі розпочато та йде до завершення його будівництво.

Колектив «Майстер-класу» бере активну участь у підготовці та проведенні Міжнародного фестивалю «Шлях до успіху», завдяки чому на останньому фестивалі з’явилися учасники з багатьох куточків України, з ближнього та дальнього зарубіжжя, започаткувалася дружба закладу із афро-українським молодіжним гуртом «Чорнобривці».

Газета у 2010 році взяла участь у всеукраїнському конкурсі «Золота нить Аріадни» для журналістів та ЗМІ на краще висвітлення життєдіяльності інвалідів, де посіла друге місце серед друкованих видань у номінації «Краще друковане видання», а окремі публікації у чотирьох номінаціях також відзначені дипломами першого (два дипломи) та третього (два дипломи) ступенів. Конкурсна робота кореспондента газети посіла перше місце на обласному конкурсі.

Сьогодні завдання редакції полягає у розширенні кола дописувачів та збільшенні читацької аудиторії.

Передплата

Шановні добродії!

Увага! Триває передплата на всеукраїнську газету «Майстер-клас», яка видається у Запоріжжі.

Передплатна вартість 42 грн. + 3,90 поштові послуги. Всього: 45 грн. 90 коп. Передплатний індекс 37720. Вартість одного номера 3 грн. 50 коп. Газета виходить раз на місяць, 24 стр., чотири сторінки з яких кольорові, формат А-4. Передплатити газету можна у будь-якому поштовому відділенні України.

Хортицький національний навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр видає всеукраїнську газету «Майстер-клас», яка виходить щомісячно у форматі журналу.

Видання створене для молоді з інвалідністю і вадами здоров’я, спеціалістів у галузі освіти та реабілітації, які працюють з даною категорією людей, їхніх батьків, для всіх громадян, кому небайдужі проблеми адаптації та самореалізації людей з особливими потребами у суспільстві.

Тих, кого називають інвалідами, в Україні 2,6 млн., серед них більше 1 млн. – діти. У кращому випадку їх жаліють, якимось чином допомагають, у гіршому – сприймають, як кризових, нещасних, не здатних до успіху. Тому громадянська позиція газети спрямована на подолання цих стійких стереотипів через створення в Україні суспільства, в якому люди з інвалідністю зможуть вести повноцінне життя.

На шпальтах «Майстер-класу» також надається площа для вітчизняних та закордонних фахівців: педагогів, спеціалістів з інклюзивної освіти, психологів, медиків, фізичних реабілітологів, які діляться досвідом, окреслюють актуальні проблеми та шукають шляхи їх вирішення. Висвітлюється діяльність громадських рухів людей з інвалідністю.

Дозволимо собі процитувати слова депутата Верховної Ради України Валерія Сушкевича, який пересувається на візку: «…Тут я завжди згадую про метафоричний хемінгуеївський «дзвін», який може продзвонити по кожному з нас… Маємо бути свідомі, якщо, на щастя, доля нас уберегла від проблеми, ми повинні подумати про людей з інвалідністю, які живуть поряд, усвідомити, у якій непростій ситуації знаходяться ці люди, та докласти зусиль, аби покращити їхнє життя».

Хотілося б, щоб ви читали нашу цікаву і змістовну газету, спеціалісти отримали можливість друкувати методичні напрацювання, а батьки навчали своїх дітей на прикладах людей, які достойно пережили складні ситуації у житті. Сподіваємося на ваше розуміння і підтримку.