21 Квітня 2017        6461         Коментарі Вимкнено до Реабілітаційний парк

Реабілітаційний парк

Вперше в Україні у мальовничому куточку о. Хортиця започатковано реабілітаційний парк, дружній до людей з особливими освітніми потребами. Унікальність проекту полягає в тому, що в Україні на даний час немає жодного парку як місця відпочинку, в якому були б створені доступні умови для людей, які пересуваються на візках або милицях. Створення такого парку дасть можливість доторкнутися цим людям до унікальної природи о. Хортиця, яка наповнює кожну людину духовною енергією та Божою благодаттю.

При цьому слід підкреслити, що діючі в інших країнах реабілітаційні парки зорієнтовані, головним чином, на надання всебічної допомоги дорослим особам, які потребують відновлення після інсульту, хвороби Хантінгтона, м’язової дистрофії (парк Челсі, штат Джорджія, США), відновлення фізичних та фізіологічних здібностей (парк Манор, Річмонд, провінція Британська Колумбія, Канада), на соціальну інтеграцію інвалідів обмежених у пересуванні (м. Улан-Уде Республіка Бурятія, Росія).

Це дає можливість зробити припущення про унікальність такої новації, як реабілітаційний парк для дітей та підлітків з особливими потребами.

Реабілітаційний парк буде представляти обмежений територіальний простір, де люди з особливими потребами зможуть скористатися допомогою щодо відновлення фізичного, духовно-психічного здоров’я шляхом отримання медичних, психолого-когнітивних, культурно-анімаційних, фізіо-терапевтичних та соціальних послуг. Поряд із лікувально-оздоровчим комплексом на його території будуть розташовані зони для естето- та природотерапії. Застосування новітніх технологій з вищевказаного комплексу лікувально-оздоровчих, реабілітаційних послуг забезпечать не тільки можливість для оздоровлення дітей після навчання, а й, перш за все, комплексну реабілітацію останніх.

Саме тому створення реабілітаційного парку для людей з особливими потребами є важливою подією для Запорізької області.

Для заснування такого спеціалізованого парку Запорізькою обласною радою у 2016 р. було виділено 2,5 га землі в центральній частині історично значущої та сакральної для кожного українця місцині – на о. Хортиця. Ділянка має вихід до ріки Дніпро. На її території також розташовано триповерховий будинок, який потребує капітального ремонту, і в подальшому буде використовуватись для навчальних аудиторій і розташування реабілітаційно-профілактичного комплексу.
Започаткування робіт у парку вже почалося – насамперед облаштуванням «Алеї миру» та оглядової альтанки.

При проведенні робіт було зроблено декілька археологічних розвідок, внаслідок чого знайдене поселення епохи бронзового віку, що має унікальний історичний сенс.

Цінність створення такого комплексу – в приверненні уваги та забезпеченні доступності до реабілітаційного парку не тільки людей з особливими потребами Запорізького краю, а й з усіх регіонів України та країн ближнього та далекого зарубіжжя.