04 Вересня 2017        1178         Коментарі Вимкнено до Кафедра фізичної реабілітації

Кафедра фізичної реабілітації

Кафедра фізичної реабілітації факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради функціонує з 1 вересня 2016 року.

Волкова Світлана СтепанівнаЗавідувач кафедри фізичної реабілітації, кандидат педагогічних наук, професор

У 1968 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Дослідження ефективності занять фізичними вправами з ослабленими за станом здоров’я школярами (спеціальна медична група)». Вчене звання доцента присвоєно у 1970 році. У 1991 р. присвоєно вчене звання професора.

У 1997 році включена зі своїми бібліографічними даними як науковець, який зробив значний внесок у розвиток сучасної науки, до 14 видань «Хто є хто в світі» (США). В 1999 році включена як видатний науковець до Бібліографічного видання Кембріджського університету (Англія).

За період педагогічної діяльності (1964–2018) опубліковано понад 300 наукових та методичних праць. Серед них п’ять монографії.

Нагороджена відзнакою «Відмінник освіти України» (1995, 1998), грамотами Запорізької обласної державної адміністрації, Академії педагогічних наук України, Класичного приватного університету м. Запоріжжя, орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм». Лауреат обласного конкурсу «Господиня свого краю» в номінації «Жінка – працівник освіти і науки» (2005).


Кафедра фізичної реабілітації Хортицької національної академії готує студентів відповідно галузі знань 22 «Охорона здоров’я» спеціальності 227 «Фізична реабілітація», яка відповідає вимогам та потребам суспільства і передбачає надання широкого спектру клінічних та позаклінічних послуг.

Об’єктами професійної діяльності є:

  • загальноосвітні та спеціальні заклади;
  • заклади соціального захисту населення;
  • лікувальні та лікувально-профілактичні заклади;
  • реабілітаційні центри та служби;
  • спортивні команди вищої ліги;
  • заклади системи «Інваспорт» (робота зі спортсменами з особливими потребами).

Залежно від характеру роботи фахівець фізичної реабілітації може займатися оздоровчою та реабілітаційною підтримкою різних категорій населення, рекреаційною діяльністю.

Протягом курсу навчання студенти набувають професійних знань та практичних навичок, вивчаючи такі дисципліни: фізична реабілітація при захворюваннях серцево-судинної та дихальної систем, при порушеннях опорно-рухового апарату, при захворюваннях внутрішніх органів, при захворюваннях нервової системи, в педіатрії, реабілітації осіб із психосенсомоторними розладами, при церебральному паралічі та ін.

Протягом навчання студенти проходять клінічні практики з фізичної реабілітації при м’язово-скелетних розладах; з фізичної реабілітації при розладах серцево-судинної та дихальної систем, з фізичної реабілітації при нейромоторних розладах, реабілітаційну практику в педіатрії.
Хортицька національна академія має медичне відділення, яке відповідає всім сучасним вимогам, на базі якого відбувається підготовка майбутніх фахівців фізичної реабілітації.
Клінічні практики проходять на базі власного центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інших лікувальних закладів.
По закінченню навчання студент отримує кваліфікацію – бакалавр фізичної реабілітації, фахівець з фізичної реабілітації. Всі викладачі кафедри фізичної реабілітації постійно підвищують свій професійний рівень.
Систематично беруть участь у всеукраїнських та міжнародних освітніх та науково-практичних заходах (конференціях, тренінгах, семінарах).