17-18 березня 2026 року на базі комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради були проведені олімпіади І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності Початкова освіта та Інформаційні технології.
Олімпіада проводилась серед здобувачів вищої освіти спеціальності Початкова освіта.
Захід організований з метою виявлення, відбору та підтримки обдарованої студентської молоді, розвитку і реалізації здібностей, стимулювання творчої праці студентів, підвищення якості підготовки фахівців, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів, системного вдосконалення навчального процесу, формування команд для участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади.
Цьогорічні олімпіади виявили зацікавленість здобувачів, що відобразилось на кількості учасників і на якості виконання робіт (есе, творчі завдання).
На олімпіаду з початкової освіти зареєструвались 14 здобувачів. У виконанні тестів і написанні есе взяли участь 12 здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Журі олімпіади оцінювало есе здобувачів за критеріями, які були розміщені у навчальному курсі олімпіади на платформі Moodle. Результати тестів та есе дали підстави визначити переможців олімпіади з початкової освіти:
1 місце: Слюсар Ярослава (ПОм 1)
Ценова Вікторія (ПОб 3)
2 місце: Пилипчук Юлія (ПОм 1)
Руденко Алевтина (ПОб 4)
3 місце: Закопайченко Яна (ПОб 2)
Гутнік Лариса (ПОб 3)
Наступні місця були розподілені серед здобувачів в такий спосіб:
4 місце: Резякова Нонна (ПОб 2)
5 місце: Богатенко Вікторія (ПОб 3)
6 місце: Трофімова Дар’я (ПОб 4)
7 місце: Фоміна Марина (ПОм 1)
8 місце: Чубей Анна (ПОб 2).
В олімпіаді з інформаційних технологій було зареєстровано – 6, взяли участь – 4 здобувачів. Журі оцінювало тестові та практично орієнтовані завдання. Результати олімпіади виявились такими:
1 місце: Гутнік Лариса (ПОб 3)
2 місце: Пилипчук Юлія (ПОм 1)
Руденко Алевтина (ПОб 4)
3 місце: Чорноморець Єлизавета (ПОб 1).
Олімпіади – це творчі змагання, які дають здобувачам і викладачам нові поштовхи для креативності, розвитку, процвітання професії педагога в цілому. Ми вдячні адміністрації Хортицької академії, науково-педагогічному колективу кафедри педагогіки та методик навчання, декану і методистам факультету реабілітаційної педагогіки за сприяння у проведенні Олімпіад і сподіваємось на подальший розвиток цієї ініціативи.



