Дню української писемності й мови присвячується…

Дню української писемності й мови
Продовженням Дня української писемності та мови в Хортицькій національній академії стало проведення 10 листопада 2022 року І етапів Міжнародного мовного конкурсу ім. Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка.
Звертаючись із вітальним словом до студентів, кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Ольга Фурман наголосила на важливій ролі міжнародних конкурсів у піднесенні престижу, у вихованні поваги до державної мови та її шанування. Модератор конкурсів зазначила, що, незважаючи на тяжкі для України часи, змінюється на краще мовна ситуація в країні, українці стали більше читати, підвищується рівень їхньої мовної свідомості, про що свідчить і велика активність студентів академії – близько 70 учасників взяли участь у конкурсах. Побажала конкурсантам натхнення, успіхів, перемог, прагнення постійно вдосконалювати своє мовлення і завідувач кафедри Наталія Руколянська, оскільки від цього залежить, наскільки успішним буде професійне майбутнє молодої людини.
Не всі стали переможцями, однак студенти здобули новий для них досвід участі в мовному змаганні. Виконуючи роботу, конкурсанти виконували не тільки мовні завдання, а й міркували про Україну без зла та про те, як вчинки характеризують внутрішній світ людини.
Переможцями І етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 2022 року стали:
1 місце – студентка третього курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Андрякова Кристина;
2 місце – студентка третього курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Гурц Діана;
3 місце – студентка третього курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Лотоцька Тетяна, студентка третього курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Дерев’янко Анна, студентка четвертого курсу спеціальності 053 Психологія Двореченцева Анастасія, студентка першого курсу магістратури спеціальності 013 Початкова освіта Таран Анжеліка.
Переможцями І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка 2022 року стали:
1 місце – студентка третього курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Гурц Діана;
2 місце – студентка четвертого курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Усольцева Ірина;
3 місце – студентка четвертого курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Поночовна Олександра, студентка третього курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Лотоцька Тетяна, студентка третього курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Дерев’янко Анна.
Варті уваги роботи, які не стали переможними, але їх автори виявили високий рівень мовної підготовки: Алєксєєнко Данило, Будовська Анна, Лушпай Тетяна, Люлька Василиса, Кікош Катерина, Спиця Наталія, Сухина Ольга, Орел Мирослава, Рог Ольга, Шеховцова Дар’я, Юрченко Світлана.
Вітаємо переможців і віримо, що за допомогою Українського Слова наблизимо нашу перемогу!