Спадщина Г. Сковороди: місце та значущість у світовій філософії

Спадщина Г. Сковороди

Наступного року людство буде відзначати 300-річний ювілей великого українського мислителя-мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника Григорія Савовича Сковороди (1722–1794). З метою належної підготовки до гідного відзначення цієї дати на всеукраїнському та міжнародному рівнях Міністерством освіти і науки з 2017 р. було запроваджено програму Всеукраїнських Сковородинських навчань «Пізнай себе».

На виконання зазначеної програми 08 грудня 2021 року із залученням студентів академії в режимі он-лайн кандидатом філософських наук Леощенком Д.І. було проведено просвітницький захід у межах засідання наукового студентського гуртка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Із застосуванням мультимедійних засобів студенти презентували доповіді на теми:

• Вчення Г. Сковороди про дві натури і три світи (Волков Андрій, Тб-2);
  • Актуальність концепту «сродності» Г. Сковороди (Штепа Євген, Тб-2);
  • Кордоцентризм Г. Сковороди та екзистенціалізм: філософські паралелі (Бродська Марія, Тб -2).

Проведення чергового етапу Сковородинських навчань сприяло популяризації багатої духовно-культурної спадщини Г. Сковороди серед студентської молоді.