Участь Хортицької національної академії у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»

«Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»

На початку листопада, з метою розбудови ефективної системи академічної доброчесності, Хортицькою національною академією було подано заявку на участь у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – далі проект Academic IQ). Організаторами проєкту Academic IQ було опрацьовано аплікаційні форми від 153 закладів вищої освіти України. Хортицька національна академія, з-поміж 60 ЗВО України, стала фіналістом вибіркового етапу та була запрошена до участі.

У межах заходів, проведення яких заплановано проєктом Academic IQ до 30 липня 2022 року, представники Хортицької національної академії (Позднякова О. Л., кандидат педагогічних наук, доцент, перший проректор; Антоненко І. Ю., кандидат психологічних наук, доцент, декан факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи; Галієва О. М., кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології) в період з 23 по 27 листопада 2020 року взяли участь у заході «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти». Так, представниками Хортицької національної академії було прослухано низку вебінарів: «Основи академічної доброчесності – Міжнародний центр з Академічної доброчесності (фундаментальні принципи академічної доброчесності)», «Погляд на якість освіти з міжнародної перспективи», «Представлення інституційного самооцінювання» (спікери: Девід Реттингер – Університет Мері Вашингтон, США; Тріша Бертрам Галлант – Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США; Аманда МакКензі – Університет Ватерлоо, Канада); «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»: презентація Інструментарію для інституційного аналізу академічної доброчесності та якості освіти» (спікери: Яна Чапайло – координаторка проєкту Academic IQ; Єгор Стадний – консультант проєкту Academic IQ); «Академічна доброчесність у системі внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості освіти» (спікери: Сергій Квіт – Голова Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти; Віктор Дроздов – Голова НМК, координатор з питань академічної доброчесності, Ізмаїльський державний гуманітарний університет; Ольга Бершадська – Директорка центру внутрішнього забезпечення якості освіти, Національний університет «Києво-Могилянська академія»).

У найближчий час заплановано підписання Меморандуму про співпрацю з Американськими Радами в межах проєкту Academic IQ та Хортицькою національною академією, який окреслюватиме основні елементи співпраці.