Григорій Сковорода в образотворчому мистецтві: черговий етап Сковородинських навчань «Пізнай себе»

Вища освіта в Україні

13 грудня 2019 року викладачами кафедри соціально-гуманітарних дисциплін разом зі студентами факультету мистецтва та дизайну (спеціальності “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація” та “Дизайн”) було проведено просвітницько-виховний захід «Філософсько-художній путівник: Г. Сковорода в образотворчому мистецтві». Захід здійснено в межах програми Всеукраїнських Сковородинських навчань «Пізнай себе», запровадженої з 2017 року Міністерством освіти і науки та Українським фондом культури, з метою належної підготовки до гідного відзначення на всеукраїнському й міжнародному рівнях у грудні 2022 р. 300-річного ювілею великого українського мислителя-мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника Григорія Савовича Сковороди (1722–1794).

У вступній частині учасники акцентували увагу на визначальних моментах життя і творчості Г.С. Сковороди та оглядово охарактеризували основний зміст його філософської системи (Леощенко Д.І., доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін). У процесі обговорення основної теми було розглянуто такі питання:

‒ Г. Сковорода у скульптурному мистецтві (Ращупкіна Владислава, ОДМ(б)-2);
‒ Г. Сковорода у живописі (Ляшенко Оксана, ОДМ(б)-2);
‒ Погляди Г. Сковороди на образотворче мистецтво (Власенко Катерина, ОДМ(б)-2).
Проведення заходу сприяло популяризації багатої духовної спадщини Г.С. Сковороди серед освітян та студентської молоді.