Шевченко – наш! Він для усіх століт

Під таким гаслом, висловленим Іваном Драчем, у Хортицькій національній академії пройшов захід, присвячений 205-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка − Пророка нашої нації, духовного Наставника, Інтелектуала, Націєтворця, Страдника.

Ведуча заходу Фурман О.Ф., доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, зазначила, що впродовж багатьох років за Тарасом Шевченком закріпилися декілька стереотипів, які потрібно зруйнувати, адже слід сприймати поета як звичайну людину, не демонізовувати його. Так, сучасні біографи та літературознавці твердять, що поет любив гарний одяг, хороше товариство, був надзвичайно галантний з жінками і відрізнявся іронічністю в характері. Викладач процитувала Івана Малковича, літературного лауреата Шевченківської премії 2017 року: «Життя Шевченка – це історія неймовірного хлопчика, який без тата й мами, здавалося, без жодного шансу на успіх створив сам себе! Це неймовірна історія успіху людини!».
Доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Корнелюк Б.В. на підтвердження позиції сучасних критиків продекламував поезію Івана Драча «Скиньте з Шевченка шапку. Та отого дурного кожуха», розкрив зміст поняття «Квантовий стрибок Шевченка». Викладач проінформував, що таку назву має виставка портретів поета та художника Тараса Шевченка в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів. Її організував Національний музей Шевченка. Цільовою аудиторією виставки були підлітки 14–15 років, у такий спосіб музей хотів підняти інтерес молоді до Шевченка.
Основна частина заходу мала форму Шевченківських читань, на якому студенти представляли свої творчі проекти – декламування віршів супроводжувалося створеними ними презентаціями та музичним супроводом. Учасники заходу такою творчою роботою намагалися розкрити своє бачення ідейно-художнього змісту обраної поезії, продемонстрували високий рівень декламування, творчі та артистичні здібності. Майже всі учасники пов’язали зміст поезій із сучасними проблеми України – війною на сході нашої країни, проблемами корупції, гендерними питаннями суспільства. Така творча робота спрямовувала молоде покоління на самостійний пошук істини, розвивала критичне мислення, ініціативу й творчість, формувала громадянські й патріотичні почуття.
Журі конкурсу, до складу якого увійшли проректор з навчальної роботи Е. Г. Позднякова-Кірбят’єва, декан факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи І. Ю. Антоненко, доценти кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Д.І. Леощенко та Б. В. Корнелюк, визначили лауреатів конкурсу відповідно до шести номінацій: «Майстерність виконання», «Краса мовлення», «Виразність читання», «Артистичність виконання», «Найкраща презентація», «Вияв індивідуального розуміння тексту, особистого ставлення до прочитаного».
Учасники заходу дійшли висновку, що поезія Кобзаря – це неповторний здобуток нашого народу. І сьогодні ми неймовірно пишаємось геніальними поетичними творами Тараса Григоровича Шевченка, які піднесли українське віршоване слово до світового рівня та розкрили його глибину та красу.

Метки: