Публічна інформація        20 Лютого 2019        89         0

Історія та сучасність української «Просвіти»

18 лютого 2019 року кафедра соціально-гуманітарних дисциплін разом зі студентами першого курсу спеціальності «Спеціальна освіта» підготували й провели тематичний семінар на тему «Всеукранське товариство «Просвіта»: історія та сучасність», присвячений 150-річчю діяльності організації.

Присутні зацікавлено слухали інформацію про історію створення товариства, його діяльність в Україні та Запорізькому регіоні, членів організації. В аудиторії сплелися історія й сучасність в єдиний інтелектуальний потік. Особливо актуальною стала розповідь про діяльність запорізької організації «Просвіта», адже просвітяни Запоріжжя (голова товариства Ігор Артюшенко) активно протидіють процесам денаціоналізації України, виступають за збереження культури нашого народу, мови та історії, займаються волонтерською діяльністю. Це особливо важливо на тлі сучасних подій в Україні.
У процесі дискусії організатори й слухачі дійшли висновку, що просвітяни утверджують у суспільстві принципи гуманізму, взаєморозуміння, співробітництва, релігійної та громадянської злагоди, всебічно турбуються про розбудову та зміцнення України, її духовне зростання. Товариство «Просвіта» сприяє утвердженню української мови як єдиної державної мови в усіх сферах суспільного життя, пропагує знання з культури, різних галузей науки.
Така активна громадянська позиція просвітян може бути прикладом для наслідування молодим поколінням, бо є свідченням любові до батьківщини, відданості своєму народові.

Метки: