Публічна інформація        20 Листопада 2018        351         0

До 100-річчя Української Академії наук

«100 років Українській Академії Наук»  з такою лекцією в Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії для студентів магістратури виступив доктор педагогічних наук, професор А.І.Павленко. Адже саме 14(27) листопада 1918 року указом гетьмана Павла Скоропадського було засновано Українську академію наук.


На прикладі використання біографічного методу в соціальній науці на лекції були розглянуті персоналії видатних науковців, політичних та культурно-освітніх діячів України: М.С.Грушевського, В.І.Вернадського, Є.О.Патона і Б.Є.Патона та інших, а також їхня роль в Українській революції 1917-1921 років, державотворенні, підготовці до організації, становленні і розвитку АН України. Глибоко символічним став і той факт, що день заснування Української академії наук співпав з днем народження чинного президента НАН України, видатного вченого Б.Є.Патона.
При подальшому обговоренні з майбутніми магістрами була звернута увага на значний внесок вчених Національної академії наук України в історію світової науки і розбудову держави, вшанування їх заслуг і пам’яті.