Публічна інформація        27 Вересня 2018        247         0

Сковородинські навчання: продовження започаткованої традиції

У грудні 2022 р. прогресивне людство відзначатиме 300-літній ювілей від дня народження філософа, поета, письменника-просвітителя, педагога Григорія Савича Сковороди. До цієї знаменної дати з жовтня 2017 р. Міністерство освіти і науки України запровадило щорічні Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе». У тому ж році наш навчальний заклад долучився до цієї ініціативи, провівши просвітницько-виховний захід у формі літературно-філософської вітальні «Літературно-філософська спадщина Г.С. Сковороди».

26 вересня, продовжуючи започатковану традицію, викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін разом зі студентами факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи підготували та провели відкритий кафедральний семінар на тему «Філософсько-педагогічна спадщина Г. Сковороди». На ньому були розглянуті питання освіти та виховання у творчій спадщині Г. Сковороди, його педагогічна діяльність, розкрито гуманістичний зміст педагогічних поглядів видатного філософа-просвітителя, з’ясовано значущість народної педагогіки та принципу гармонійного виховання як визначальних засад його філософсько-педагогічної концепції.
Участь у відкритому кафедральному семінарі взяли співробітники кафедри соціально-гуманітарних дисциплін: кандидат філософських наук Леощенко Д.І. (модератор), кандидат історичних наук Волошко О. О., кандидат філологічних наук Корнелюк Б.В., кандидат політичних наук Жужа Л.О. та студенти спеціальності «Спеціальна освіта». Доповідачами були: Орлова Ольга, Петрова Вікторія, Маслак Альона (СО – 2), Кіріллова Анна, Храпач Катерина, Литвиненко Аліна (СО – 3).
За підсумками обговорення на засіданні студентського наукового гуртка найбільш змістовні доповіді будуть рекомендовані до участі у Міжнародній науково-практичній конференції «Досвід і проблеми організації соціальної та життєвої практики учнів і студентів на засадах компетентнісного підходу до освіти», що відбудеться на базі Хортицької національної академії 12-13 жовтня 2018 року.
Проведений захід викликав жваве обговорення порушених питань і сприяв популяризації багатої духовно-педагогічної спадщини великого українського мислителя серед студентської молоді.

Метки: