Публічна інформація        21 Вересня 2018        391         0

Виставка творчих студентських робіт кафедри дизайну

20 вересня 2018 р. у будинку Спілки фотохудожників України м. Запоріжжя відбулося урочисте відкриття виставки творчих студентських робіт кафедри дизайну факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії та кафедри дизайну Класичного приватного університету. Ця виставка традиційно проводиться раз на рік за підтримки голови Спілки фотохудожників О.О. Бурбовського.

На виставці представлені оригінальні художні твори різних творчих напрямів, жанрів та технік: класичний та декоративний живопис, петриківський розпис, витинанка, батик. Графічний дизайн представлено розробками основних елементів візуальної айдентики (знак, логотип, ділова документація), плакатами-постерами, екологічними та соціальними плакатами, афішами, іншими графічними розробками. Студенти- дизайнери одягу показали творчі ідеї по створенню індивідуального та корпоративного стилю. Було представлено ескізи нових моделей молодіжного одягу за різними творчими джерелами та дипломні проекти тематичних колекцій одягу.
До присутніх зі словами привітання звернувся голова Спілки фотохудожників О.О. Бурбовський. У своїй промові він високо оцінив роль подібних заходів, наголосивши на тому, що саме можливість показати свої роботи дає змогу стверджуватися молодим дизайнерам та художникам-початківцям і є рушійною силою розвитку професійної майстерності. Він відмітив, що в кожній авторській роботі закладено вагомий потенціал, криються часточка душі і мрії молодих митців.
Завідуюча кафедрою дизайну доцент, кандидат наук з державного управління Захарова С.Г. представила роботи студентів кафедри дизайну Класичного приватного університету. Вона зазначила, що виставка проводиться третій рік поспіль. Її мета – показати, чим займаються студенти на студіях у закладах та як працюють самостійно. Виставка не обмежується певною тематикою. Студентам було дозволено «вільне плавання» у їхніх креативних задумах, тому в експозиції представлена творча різноплановість.
Роботи студентів Хортицької національної академії на виставці представляли – завідуюча кафедрою дизайну доцент, кандидат педагогічних наук Дерев’янко Н.В., провідний спеціаліст з графічного дизайну, старший викладач Клімова Л.М., викладач професійних дисциплін Козелець Т.І.
Дерев’янко Н.В. відмітила, що на сьогодні широка та різнобічна підготовка фахівців на кафедрі дизайну факультету мистецтва та дизайну здійснюється за спеціальностями: «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» та «Дизайн». Для виконання навчальних та експериментальних завдань у закладі створені спеціально обладнані аудиторії, майстерні та комп’ютерні класи, де, крім базових дисциплін, студенти мають можливість вивчати сучасні техніки і технології та спробувати себе в різних напрямках художньої творчості. Діяльність спеціально обладнаних навчальних майстерень (керамічна, скульптурна, швейна, перукарня) передбачає цільність методики викладання профільних та загально-художніх дисциплін і є значним кроком у якісному покращенні навчання дизайну та мистецтву.
Клімова Л.М. відзначила, що сучасний ринок і ефективний бізнес не можуть успішно розвиватися без якісного графічного дизайну. Тож на сьогоднішній виставці студенти представляють візуальні рішення для упаковок та етикеток різноманітної продукції, рекламні листівки, афіші, графічний дизайн в поліграфії. Вдосконалення художньо-професійної майстерності студентів відбувається шляхом експериментування з новими ідеями, напрямами, матеріалами, техніками. Для цього необхідні художні здібності та образне мислення, креативність та розвинена уява.
Виставка творчих студентських робіт триватиме протягом двох тижнів, тому всі бажаючі мають можливість відвідати її в будинку Спілки фотохудожників України.

Метки: