Публічна інформація        20 Жовтня 2017        360         0

На старті Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай самого себе»

19 жовтня в  Хортицькій національній академії відбулося урочисте відкриття Всеукраїнських Сковородинських навчань у досить цікавій формі літературно-філософської вітальні за темою «Літературно-філософська спадщина Г.С. Сковороди».

До присутніх зі словами привітання, побажання успіхів і натхнення на пошуково-дослідницькій ниві звернулася Позднякова Олена Леонтіївна – кандидат педагогічних наук, доцент, перший проректор Хортицької національної академії.

Літературно-філософську вітальню відкрив Леощенко Д.І.- кандидат філософських наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, наголосивши на важливості обраної тематики, оскільки МОН України запроваджує Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай самого себе» з метою підготовки до гідного відзначення у 2022 році 300-літнього ювілею видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога, музиканта і культурно-освітнього подвижника Г.С. Сковороди.

До участі в заході були запрошені шановні гості-викладачі: Гордієнко Наталія Миколаївна – проректор з наукової роботи, кандидат соціологічних наук, доцент, Лопатинська Наталія Анатоліївна- кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету, Руколянська Н.В.-кандидат філологічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Учасники літературно-філософської вітальні, студент 1курсу СР Сазонов Д та студентки 2 курсу СО- Кіріллова А., Помаз В., Бондар П., Храпач К., Каптьол О. та 3 курсу СП- Котія К., Ганчева А.,  Чумаченко В., досить глибоко і змістовно ознайомили присутніх із процесом становлення особистості Григорія Сковороди, формуванням світоглядних орієнтирів філософа, його літературною спадщиною, зокрема збіркою поезій і притч «Сад божественних пісень».

Студентки факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи сумісно з Фурман О.Ф.,доцентом кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, проілюстрували світоглядні орієнтири філософа, спираючись на його поезію і прозу. Досить переконливо прозвучала концепція теорії «сродної праці» та філософія «кордо- центризму» Г. Сковороди, які обґрунтовано виклали студентки 3 курсу СП Перекопська М. та Баранник М.

Слід відмітити, що виступи учасників вітальні супроводжувались цікавими тематичними слайдами, а також фільмом, який ілюстрував поетапні віхи життя і творчості славетного філософа.

У конференцзалі бібліотекарем Прохоровою Світланою Павлівною була підготовлена виставка творів Григорія Сковороди «Велетень думки і слова», лейтмотивом якої став вираз самого філософа: «Прожив життя, очікуючи дива».

По закінченні заходу до аудиторії звернулась Гордієнко Наталія Миколаївна, яка подякувала організаторам і учасникам вітальні за досить копітку, проте цікаву роботу по дослідженню філософських поглядів і літературної спадщини Г.С. Сковороди, зазначила, що подібні заходи спроможні формувати студентську думку та їхні естетичні погляди і смаки.

Метки: